Paraya önem vermeyen kadınlar

Kadınların paradan başka şeylere de değer verdiği doğrudur

Paraya önem vermeyen kadınlar

Aileler ile iyi ilişkiler içinde olmak

Kadınlar için en önemli kriterlerden biri de erkeklerin ailesiyle olan ilişkileridir. Çünkü geleceğe dair planlar yapan hiçbir kadın, ailesiyle geçinemeyen bir erkek arkadaşı istemez. Daha kendi ailesiyle bile geçinemeyen bir erkek, yabancı bir kadınla nasıl geçinebilir ki diye düşünülür. Bu da gayet mantıklı bir yaklaşımdır. Ayrıca, erkeklerin yalnızca kendi aileleri ile de değil, kız arkadaşlarının aileleri ile de iyi ilişkiler kurması gerekmektedir. Sonuçta bu kriterin, sağlam bir ilişkiye temel atmanın en önemli noktalarından biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Cinsellik

Evlilikteki en önemli yapı taşlarından biri de hiç şüphesiz cinsel yaşamdır. Cinselliğin önemli olmadığını düşünenler, neden uzun süreli, mutlu bir beraberlik yaşayamadıklarını merak eder dururlar. Bir kadını yeterince mutlu edemeyen ve sadece kendi memnuniyetini düşünen erkekler, yaşadıkları sorunların büyük kısmının bu durumdan kaynakladığının farkında bile olmazlar. İşte bu yüzden, hayatınız boyunca aynı yastığa baş koyacağınız insanın isteklerine ve düşüncelerine önem vermek oldukça önemlidir.

Sabır

Elbette sabır… Öncelikle şunu söyleyelim. İlişkide sabırlı olmak demek, sadece öfkenizi kontrol etmek demek değildir. Bu, kız arkadaşınızın hayata dair planlarını en ince ayrıntısına kadar, büyük bir sabırla dinlemeniz anlamına gelmektedir. İlişkinizde, kariyerinizde, sosyal hayatınızda kısacası her alanda sebat etmeniz demek! Sonuçta büyüklerimizin de dediği gibi: Sabrın sonu selamettir.

Sürprizler

Uzun süreli bir ilişkiniz varsa, bir süre sonra işlerin rutinleştiğini görürsünüz. Bu monotonluk canınızı sıkmaya başlayan bir hal alır. İşte bu durumda yapılan doğaçlamalar, ilişkinizi yeniden canlandırmak için elverişli ortamlar doğurur. Örneğin aniden karar verilen bir hafta sonu kaçamağı ya da şehirde yeni açılan lüks restorana yapılan bir rezervasyon, kız arkadaşınızı çok mutlu edecektir. Yani işler sıkıcılaşmaya başladığında, sürprizler yaparak hayatınızı renklendirmenizi öneriyoruz. Kadınların bayıldığı sürprizlerin size de iyi geleceğinden emin olabilirsiniz.

Duygusallık

Erkeklerin adeta taştan yaratılmış varlıklar olduğunu düşünen kadınların, aslında pek de haksız sayılmadıklarını görüyoruz. Çünkü duygularını ifade etmekten bu kadar çekinen bir başka canlı daha sanıyorum ki yoktur. Örneğin bitkiler bile susuz kaldıklarında, tepki olarak sararıp solarlar. Peki, erkekler? Deyim yerindeyse Karadeniz’de gemileri batmış gibi durup düşünen ve sıkıntılarını anlatmak yerine içine kapanan erkekler, ilişkilerinde de mutluluğu yakalayamazlar. Bunların yerine hem karşısındaki kadının duygularına önem verip hem de kendi yaşadıklarını anlatabilen erkekler, uzun süreli ilişkiler yaşayabilirler. Buna ek olarak, belki de yaratılışları gereği kadınlardan daha sert olan erkekler, herkese kendileri gibi bakmamayı öğrenmeliler. Peki, bu nasıl mı olacak? O kadar çok yolu var ki… Örneğin; içten bir sarılma ya da küçük bir bakış bile bu yolda atılacak başarılı adımlar olarak gösterilebilir. Bizden söylemesi…

Sadakat

Kadınların erkeklerde aradığı en önemli şeylerden birinin sadakat olduğunu biliyoruz, ama lafta sadakat değil! Evet, bir insana güvenebilmeniz için uzun zaman geçmesi gerekebilir. Ancak yeni bir ilişkiye başladığınızda, bu yolda ilk adımlarınızı göstermeye başlarsınız. Yani yıllardır süregelen dostluklarınız varsa ve bu erkekler de düzgün görünümlü tiplerse, sadakat değerlendirmenize bir artı puan yazılacağından emin olabilirsiniz.

Güven

Ukalalık ile kendine güvenmek arasında çok ince bir sınır vardır ve bu çizgiyi koruyabilenler hem ilişkilerinde hem de hayatlarında başarılı olmayı hak ederler. Bir kadının bir erkekten istediği en önemli şeylerden biri de özgüveninin gelişmiş olmasıdır. Özgüvenden kastımız, bir bara tek başınıza girip, buradan istediğiniz herhangi bir kızla çıkabilecek olmanız değil tabii ki! Özgüven hem kendinize hem kız arkadaşınıza hem de ilişkinize sonuna kadar güveniyor olmanız anlamına gelmektedir.

Zeka ürünü olan mizah

Esmer, uzun boylu ve yakışıklı bir erkek mi yoksa sıradan görünümlü ama komik bir erkek mi? Sizce hangisi kadınların tercihi olur? Elbette mizah anlayışından yoksun olmayan erkek tipi! Çünkü her kadının içinde sakladığı küçük bir kız vardır ve küçük kızlar eğlenceye bayılırlar. Sonuçta çok ama çok yakışıklı bile olsanız, bu durumun değişmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Zira kadınlar evde kös kös oturup, ciddiyetle izlediğiniz maçlara ya da siyaset programlarına çok kısa bir süre katlanabilirler. Ama kız arkadaşınızı gecenin bir yarısı dışarı çıkartıp en sevdiği komedyenin filmine götürürseniz, emin olun bunun karşılığını büyük bir sevgi seli ile alırsınız.

Saygı

Erkeklerin öncelikle, saygının kazanılacak değil de gösterilmesi gereken bir şey olduğunu anlaması gerekmektedir. Çünkü çoğu erkek; “benim saygımı önce bir kazansın, sonra duruma bakarız,” gibi anlamsız düşüncelerle dolu olduğu için bir ilişkiyi daha başlamadan bitirebilme yeteneğine sahiptir. Eğer uzun süreli bir ilişki istiyorsanız, kız arkadaşınızla tanıştığınız ilk günden son gününüze kadar, (bu ayrıldığınız gün bile olsa) saygı çerçevesi içinde hareket etmelisiniz. Sadece kız arkadaşınız yanındayken değil, her zaman etrafınıza karşı saygılı olmanız, kadınların önemsediği mutlak kriterlerden biridir

Zeka

Zeki erkekler ne kadar çirkin olurlarsa olsunlar, kadınlar tarafından her zaman çekici olarak görüleceklerdir. Çünkü zeki bir erkek, etrafında olup bitenlerden haberdardır. Ne zaman çalışıp ne zaman eğlenmesi gerektiğini kendisi karar verebilir, sizinle farklı konularda tartışabilir ve her şeyin ötesinde gerçekten sizi anlayabilir.

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş