Sorunsal: Akıllı telefonla en iyi fotoğrafı nasıl çekerim?

Fotoğraf bu, her ne kadar kamerası iyi bir akıllı telefonla da çeksen, ne kadar filtre varsa kullansan falan olmayınca olmuyor bazen. Peki, yok mu bu işin bir çıkar yolu? Durun, var elbet!

Sorunsal: Akıllı telefonla en iyi fotoğrafı nasıl çekerim?

Pek çoğumuz fotoğraflarımızı fotoğraf makinesiyle çekmek yerine cebimizdeki telefonları çıkarıp şıp diye çekiyoruz. Hal böyle olunca da çekilen fotoğrafın kalitesi ne yalan söyleyeyim pek de iyi olmuyor hani. Bilmediğiniz bir şey değil belki ama size bir önerimiz olacak, kulak verin bakalım!

Daha iyi fotoğraflar için ne yapmalıyım: Telefonunuzdaki kamera uygulamasını açın, hemen ardından siz çekmeyi istediğiniz görüntüyü yakalamaya çalışırken karşınıza sarı bir kutu çıkacak. Örneğin Big Ben’in fotoğrafını çekiyorsanız, kulenin uç kısmına parmağınızla dokunun ve sarı kutuyu oraya çekin. Yani neyi ön plana çıkarmak istiyorsanız, sarı kutuyu oraya çekmek için dokunun.

Bu ne işe yarar: Telefonunuzun otomatik odaklanması sandığınız kadar mükemmel olmayabilir. Dolayısıyla ekrana dokunmak, akıllı telefonunuzun odaklanmak istediğiniz yeri net tanımlamasına yardımcı olur.

Sonuç: Eskisinden çok daha iyi çekilmiş, daha az bulanık fotoğraflar!


Hadi öyleyse like sayınız çok olsun!

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş