Pratik Yemek Tarifleri

Pratik değişik yemek tarifleri ev hanımlarının hayatını önemli derecede kolaylaştırır.

Pratik Yemek Tarifleri

Hele ki birde çalışıyor ve ya birkaç tane çocuğu olan ev hanımıysanız zamanınızı çok almayacak aynı zamanda lezzetli yemekler yapmayı isteyeceksinizdir. Sizleri düşündük ve kolay ve pratik yemek tarifleri arıyorsanız sizin için yazımızda birkaç örnek bulundurduk.

Pratik yemek tarifleri arasında pratik ve çabuk bir şekilde yapabileceğiniz lazanya tarifimiz yer alıyor. Türk mutfağı haricinde bir çok kadının bildiği İtalyan mutfağına özgü bir tat olan lazanya yapımı zor gibi görünsede aslında oldukça pratik ve eliniz alıştığı sürece sürekli yapacağınız tariflerden hemde çocukların da çok sevdiği yiyeceklerden biri. Sandviç tarifleri de de ayrıca en pratik yemek tarifleri arasındadır.

Sağlıklı ve olabildiğince hafif beslenme çabaları yalnızca ilkbahar ve yaz aylarında değil senenin tüm aylarında uygulanması gerek aslında. Sağlıklı yemeklerin en bilinenlerinden biri olan mantarlı tavuk yemeği pratik ve kolay yemek tariflerinden biridir. Hem pratik hem hafif hem lezzetli yiyecekler arasında yer alır. Misafirinize, iftar sofralarınıza ve çocuklarınıza sunabileceğiniz yemeklerden biri. Etsiz yapamayanlara ise köfte yaparak sofranızı zenginleştirebilirsiniz. Pırasalı köfte yaparak hem lezzetli hem de sağlıklı yiyecek elde etmiş olursunuz.

Balık seviyorsanız, balıksız yapamam diyorsanız, pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz bir diğer yemek önerimiz ise pesto soslu somon balığı. Fesleğenden oluşan İtalyan pesto sos ile besleyici değeri yüksek olan somonun uyumunu görünce çok şaşıracaksınız. Hemde hazırlama ve pişirme süresi yaklaşık 20 dakika süren bu yemeği akşam yemekleriniz arasına mutlaka koymanızı tavsiye ederiz.

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş