Sadece Karadenizli olanların kullandığı eşsiz hakaret cümleleri

Karadenizliler’in ne kadar komik olduğunu, terslerinin de ters olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Peki ya hakaret ve kavga cümlelerinin oldukça eğlenceli olduğunu söylesek… Bilmeyenler için sıraladık, güle güle kullanın.

Afgurma ordan.

Her kavgada söylenebilecek eşsiz bir cümle. ‘Afgurma’ kelimesini havlamak ya da edepsizce konuşmak olarak özetleyebiliriz.

Ander gaybana, andır galasıca.

Yok olsun ya da lanet olsun demek isterseniz çekinmeden kullanınız. ‘Gaybana’ kelimesi hayati zorunluluk içeriyor. Her türlü kullanabilirsiniz.

Avu yesin.

Avu zehir anlamına geliyor. Tartışma sonrası kullanılacak, kendisi küçük etkisi büyük bir cümle daha.

Bet suratlı.

Çirkin ya da kötü birinden bahsederken kullanabilirsiniz. Bildiğiniz çirkin suratlı demenin Karadenizce’si.

Galuk galasıca.

‘Galuk’ kelimesi evde kalmış kızlara deniliyor. Etkisini görmek isterseniz cümleyi yeterli uzaklığa ulaştığınızda kullanınız.

Fışkı yiyenin evladı.

‘Fışkı’ kurumamış hayvan dışkısına deniyor. Kızgınlıkla söylenebildiği gibi sevgi sözcüklerinin içinde de yer alıyor.

Got gafalı.

Koca kafalı demek. Man kafanın benzeri. Kafası almayan, anlamayan kişiler için ısrarla kullanınız.

Çötlek bacaklı.

Çötlek yağmur suyunun tahliye edildiği ağaç ya da teneke oluklara deniyor. Anladığınız üzere oluk kadar kalın bacaklı olan kadınlara söyleniyor. Hakaret arıyorsanız elbette daha komiğini bulamazsınız.

Eğşün auzlu.

Eğşün Giresun’da kullanılan bir çeşit maşa. Genelde saçın üzerindeki ekmekleri çevirmek için kullanılıyor. Kadınlar birbirlerine kızdıklarında ‘eşün auzlu’ diyerek tartışmayı hareketlendiriyorlar. Denemesi bedava…

Davun çıksın heri.

Yaramaz çocukları susturmak için kullanılılan bu cümle, oldukça yaygın. Davun, devası olmayan hastalıklar anlamına gelse de sevimliliğiyle asla gerçek anlamında kullanılmıyor.

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş