Satışa sunulan en pahalı 10 film aksesuarı

Hayranlık normal ötesi bir sevgi olduğu için bedeli de ağır oluyor. Yoksa kim basit bir goril maskesi için 7500 dolar öder?

Satışa sunulan en pahalı 10 film aksesuarı

Siyah Giyen Adamlar 2: Gümüş Ajan Tüfeği

6.389 Dolar. Bilim kurgu ve komedi filmi olan Siyah Giyen Adamlar 2’de, Will Smith ve Tommy Lee Jones yabancılarla çatışmaya giriyor. Bunu yapmak için de resimde görüldüğü gibi bazı silahlara ihtiyaç duyulmuş. Bu tek namlulu tüfeğe otantik bir görünüm vermek için kauçuktan yapılmış tüpler ve anahtarlar kullanılmış, 99 cm uzunluğundaki tüfek, gümüş ve metalik maviye boyanmış.

The Electric Horseman: Giant Ranch Kahvaltılık Tahıl Kutusu

6.495 Dolar. Üzerinde Robert Redford’un resmi bulunan bu tahıl kutusunun değeri 6.495 dolar. Bu dev tahıl kutusu şovmen olmak için Las Vegas’a giden emekli rodeo yıldızı Robert Redford’un 1979 yapımı “The Electric Horseman” filminin bir aksesuarı. Yaklaşık 305 cm uzunluğundaki bu tahıl kutusu el ile boyanmış. Ayrıca kutunun üzerinde “Sonny Steele Says, a Champs Way To Start a Better Day!” (Bir şampanya, güne başlamak için iyi bir yol!) yazılı bir slogan bulunuyor. Tahıl kutusu filmin çeşitli sahnelerinde Robert Redford ile birlikte görülüyor.

Zorro: Zorro’nun Metal Kılıcı

6.659 Dolar. Kılıç, filmin en önemli aksesuarı. Çocukluğumuzda hepimiz elimize aldığımız bir tahta parçasıyla bir yerlere “Z” işareti yapmışızdır. Filmde Antonio Banderas ve Anthony Hopkins tarafından kullanılan kılıç, siyah deri sap ve bir çelik bıçaktan oluşuyor. Son derece detaylı elmas motiflerle işlenmiş. Bu parça, Maskeli Kahraman Zorro’nun çekildiği 1998 yılından beri varlığını sürdürüyor ve şu anda da gayet iyi durumda alıcısını bekliyor.

Prometheus: Bilim Laboratuarı Mikroskobu

6.659 Dolar. Bu film hatırası tam anlamıyla ileri teknoloji mikroskoplarla ilgilenenlerin ilgisini çekecek bir parça. Bilim kurgu filmi Prometheus’ta kullanılan laboratuar mikroskobu, üç panelli gerçek bir elektron mikroskobu. Mavi, beyaz ve portakal renkli ışık panelleriyle çeşitli düğme ve semboller içeriyor. Bu mikroskobu 2012’nin ses getiren yapıtında Dr. Shaw’ı canlandıran Noomi Rapace kullandı.

Terminator 2: T1000 Tam Boyutlu SFX Motosiklet

6.995 Dolar. Bu motosiklet Terminator 2 Kıyamet Günü sahnelerinden hatırlanıyor. T-1000 motosiklet sürücüsünün Cyberdyne binasından cam duvar boyunca bir helikopter üzerine atladığı sahne hepimizin gözleri önüne gelmiştir. Bilim kurgu sevenlerin ve motor tutkunlarının hayali olan bu motosiklet aslında Kawasaki 1000cc polis motosikletinin modifiye edilmiş hali. Sarah Conner, oğlu John için bu motosikletin peşinden çok koştu. Sadece birkaç yerinde sürtünme olan bu motosiklet, biraz bakım yapılarak Terminator 2 Kıyamet Günü çekimlerinde kullanıldı.

Ölüm Sessizliği: Edward Ashen’ın Arkası Açık Kukla Bedeni

7.495 Dolar. Tam boyutlu kukla, 2007 yapımı korku filmi “Ölüm Sessizliği”nde kullanıldı. Bu son derece ayrıntılı hazırlanmış beden, filmde Edward Ashen’i canlandıran Bob Gunton’a bakarak yapılmış ve benzetilmeye çalışılmış. Kuklada, sahte göz, kaş ve tırnaklar kullanılmış. Ayrıca takım elbise ve bir çift ayakkabı giydirilerek ustalıkla tamamlanmış. Filmin çekiminde arkası açılarak kullanıldı.

Truva: Achilles’in Kalkanı

7.495 Dolar. Truva filminde Brad Pitt’in canlandırdığı mitolojik karakter Achilles’i hepimiz hatırlarız. Gladyatör kıyafetleri içerisinde bronz kılıç kullanarak mücadele eden ve karşısındaki savaşçının hamlelerinden elindeki kalkan sayesinde kurtulan Achilles’in sahnelerini hatırlıyorsunuzdur! Pek çok kişi için bu tür bir film aksesuarına sahip olmayı istemek şüphesiz yeterli bir sebeptir. Kalkanın ön kısmı sekiz parça disk ve hareketli figürler kullanılarak oluşturulmuş. Hiç şüphesiz nadide bir parça…

Sisteki Goriller: Goril Simba’nın Başı

7.495 Dolar. Sisteki Goriller filmde Sigourney Weaver, goriller üzerinde çalışma yaparak onları koruyan Dian Fossey’i canlandırdı. Çekimler esnasında, her zaman goriller mevcut olmadığı için bir dublör goril kafası tasarlandı ve setlerde kullanıldı. Köpük lateksten yapılmış bu parça gerçekten canlı bir gorili andırıyor.

Narnia Günlükleri: Orijinal Minotor Kostüm

8.995 Dolar. Narnia Günlükleri Prens Kaspiyan’ın çeşitli sahnelerinde büyük bir köpükten yapılmış minotor kostümü kullanıldı. Oldukça karmaşık yüz detaylarına rağmen kostüm gerçeğe uygun olarak ayrıntılı bir şekilde tasarlandı. Bilgisayar destekli görüntü izleme olanakları için vücudun çeşitli yerlerinde kırmızı bantlar kullanıldı.

Batman Dönüyor: Batmobile Kokpit

49.995 Dolar. Tim Burton yapımı Batman Dönüyor filminin stüdyo çekimleri için bir Batmobile kokpiti gerekiyordu. İsmini Batmobile koydukları gövdesi olmayan bir aracın içinde, Tim Burton ve ekibi çekim yapmaya başladılar. Ünlü Batman logosu, orijinal direksiyon, orijinal gaz pedalı, konsol ışıkları ve kolları hala kokpitte bulunuyor. Kokpiti otantik yapan 110 voltluk pillerle aydınlatılan panosunun olması. Sadece birkaç kadranı ve göstergesi eksik olan bu Batmobile kokpitin fiyatı 49.995 dolar.

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş