Tarihten günümüze ulaşan en ilginç 8 seks oyuncağı

Falluslar yani yapay erkeklik organları günümüzden yaklaşık 30.000 yıl öncesine tarihleniyor. İşte karşınızda arkeologların “buzul çağı batonları” adını verdikleri oyuncaklar.

Tarihten günümüze ulaşan en ilginç 8 seks oyuncağı

MÖ. 29.000

Güneybatı Almanya’daki Hohle Fels Mağara’sında bulunan Paleolitik taş fallus. Öğütülmüş, cilalı ve çizilmiş, ince taneli silt taşından. Fallus ayrıca bir taş balta olarak kullanılmış.

MÖ. 12.000

İzler taşıyan sünnetli ya da geriye çekilmiş derisi olan portatif falluslar.

Yaklaşık MÖ. 12.000

Piercing, dövme ve yara izleri taşıyan oyma fildişi fallus. Fransa’da, Azilian ve Magdalenian kültürleri bulunan Mas d’Azil Mağarası’nda bulundu.

Neolitik Dönem

Oyulmuş kireç taşından fallus. Dorset, İngiltere’de Maumbury Rings kazısından.

MÖ. 6.000 – MÖ. 4.000

Oyulmuş geyik boynuzu fallus. İsveç’te Mezolitik zamana tarihlenen bir kazıda bulundu. Arkeolog Martin Rundkvist bu fallusla ilgili şöyle konuştu: “Dildo dışında birçok başka amaç için de kullanılmış olabilir, ama kuşkusuz o zamanki insanlar penisle olan benzerliğin farkında olmalı.”

5. Yüzyıl

MÖ 5. yüzyıldan önce Antik Yunan’da deriden yapılan seks oyuncakları dışında, “olisbokollikes” adı verilen erkeklik organı benzeri galeta/grissini/ekmek çubukları kullanılıyordu. (Olisbo = dildo, kollix = ekmek)

15. Yüzyıl

15. yüzyılda Çinli kadınlar, tahtadan ve dökülmüş bronzdan seks oyuncakları kullanmış. Çinli erkekler birden fazla kadınla evlenebiliyormuş. Erkekler tüm kadınlarla ilgilenemediği için, erkeklik organı benzeri seks oyuncaklarının, kadınları aldatmaktan ve lezbiyenlikten uzak tutacağını düşünmüşler.

18. Yüzyıl

Polonya’da Gdansk kentinde antik bir lağımı kazan arkeologlar, 250 yıllık bir seks oyuncağı ile karşılaştılar. Gdansk’taki Anıtları Koruma Bölge Ofisi, penis şeklindeki seks oyuncağını “büyük, kalın, deriden yapılmış, içi sert kıllarla doldurulmuş ve ahşap bir ucu var” şeklinde tanımladı. Arkeologlar, seks oyuncağının, tuvaleti kullanan kişi tarafından yanlışlıkla düşürülmüş olabileceğini söyledi.

Kaynak: arkeofili.com

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş