Televizyonun saç modasına kattıkları

Televizyon dünyasının unutulmaz saç modelleri...

ill Munroe/Farrah Fawcett - 'Charlie'nin Melekleri'

1970'lerde moda olan Charlie'nin Melekleri birlikte Farrah Fawcet ile birlikte kadınlar, kabarık, hareketli ve hafif dalgalı bu saç modalini uzun süre benimsediler.

Will Smith - 'The Fresh Prince of Bel Air'

1990'larda yayınlanan 6 sezonluk diziyle birlikte Will Smith'in saç modeli en az dizi kadar rağbet gördü.

Lucy Ricardo - 'I Love Lucy'

1950'lerde cekilmis, bugun bile gunumuz izleyecisine hitap eden amerikan tv dizisi. Lucille Ball ve Desi Arnaz'in basrolleri ustlendigi 1951 model siyah-beyaz sit-com olan bu yapımla birlikte kısa saçların da kadınlara yakıştığı bir dönem oldu.

Bob Ross - 'Resim Sevinci'

Resim Sevinci (The Joy of Painting) 1993 yılından itibaren Türkiye'de TRT 2 kanalında yayınlanan televizyon programıdır. Bu programda ressam Bob Ross amatör izleyiciler için yağlıboya tekniğiyle doğa resimleri yapmayı ve bazı resim tekniklerini öğretmeyi amaçlamaktaydı. Resim yapma yeteneği olmayan her kesimden insanın izlediği sevilen bu program ve ressam Bob Ross hala adından söz ettiriyor. "Belki şurada resim yapmayı seven ama yapamayan birileri vardır, şuraya da bu haberi okuyanları çizelim."

Winnie Cooper - 'The Wonder Years'

60'li yillarin amerikasini bir çocugun gözünden anlatan bu diziyle birlikte, uzun-düz saçlar gençler arasında daha bir popüler oldu.

Uncle Jesse - 'Full House'

Bir evde yaşayan ikisi akraba olan üç arkadaşın ve onların ailelerinin, arkadaşlarının. vesairenin başından geçen olayların anlatıldığı diziyle birlikte uzuna yakın saçlar, erkekler içinde kullanılmaya başlandı.

Chrissy Snow - 'Three's Company'

80lerin sonu civarı 'Sevimli Üçlü' adı altında gösterilmiş komedi dizisi.

Cosmo Kramer - 'Seinfeld'

Seinfeld, Emmy Ödülü kazanmış, NBC televizyonunda 5 Temmuz 1989, 14 Mayıs 1998 tarihleri arasında yayımlanmış bir Amerikan sitkom. Toplamda 9 sezon yayımlanmıştır.

Marge Simpson - 'The Simpsons'

Matt Groening tarafından Fox Broadcasting Company için yaratılan animasyon televizyon durum komedisidir.

Alexis Carrington Colby - 'Dynasty'

Amerika'da yıllarca gösterime girmiş, petrol ve aşk üzerine geçen bir dizidir. Alexis Carrington'ın permalı ve kabarık saçları da bir o kadar dillere düşmüştür.

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş