Teşhis edilemedi serbest bırakıldı

Ebru Tireli’nin ayakkabılı, tekmeli saldırıya uğramasıyla ilgili Manisa Emniyet Müdürlüğü’nün kurduğu özel ekip tarafından gözaltına alınıp mahkemede tutuklanan tek şüpheli tahliye edildi.

Teşhis edilemedi serbest bırakıldı

Tireli’nin teşhis edemediği Mehmet T.’nin avukatı, saldırganın aracı denilen otomobilin sadece olay sırasında değil, sürekli orada park halinde olduğunu kamera görüntüleriyle ispatladı.

Manİsa’nın Turgutlu ilçesinde 4 aylık hamile Ebru Tireli’ye (32) parkta spor yaparken saldırdığı iddiasıyla gözaltına alınıp tutuklanan Mehmet T., değişen delil durumu gerekçesiyle dün serbest bırakıldı.

Geçen hafta meydana gelen olayda, Ebru Tireli’ye yürüyüş yaparken yaklaşan bir saldırgan, “Bir daha burada spor yapmayacaksın” diye bağırıp ayakkabısıyla suratına vurmuş, genç kadının “Hamileyim” diye yalvarmasına rağmen, tekme atmayı sürdürmüş ve imdat çığlıkları üzerine kaçmıştı. Tüm Türkiye’de tepki çeken olay sonrasında, görgü tanıklarının ifadesiyle kırmızı renkli bir araç tespit edilmiş, ruhsat sahibi Mehmet T. de şüpheli olarak gözaltına alınmıştı. Suçlamaları kabul etmeyen ve olay anında başka yerde olduğunu iddia eden Mehmet T., ifadesinin ardından nöbetçi mahkemece tutuklanmıştı.

EVET ARACI KIRMIZI AMA...

Ancak Mehmet T. dün avukatının yaptığı itiraz ve sunduğu görüntülü deliller üzerine tahliye edildi.

Tahliye gerekçesi delillerin, bölgedeki bir güvenlik kamerasından çıkan görüntüler olduğu öğrenildi. Mehmet T.’nin avukatı Melike Ören Tak, şu bilgileri verdi: “Bu görüntülerde, aracın sürekli orada olduğu anlaşılıyor. Mağdur da tam teşhis edemediğini söylemişti. Söz konusu saldırının kırmızı bir araç ile yapıldığı ifade edilmişti. Müvekkilimin de aracı aynı renk ve marka. Sanırım sadece bu sebeple oldu. Müvekkilim de görüşmelerimizde kesinlikle yapmadığını ifade etmişti.”
Bu gelişme üzerine soruşturmanın seyrinin değiştiği, çalışmaların daha kapsamlı bir şekilde sürdürüleceği öğrenildi.

‘BEBEĞİMİZİN HAYATI TEHLİKEDE’

Ebru Tireli’nin eşi Akın Tireli de karısına saldırıyla ilgili tek şüphelinin tahliyesi sonrası Hürriyet’e şunları söyledi: “Eşimle Turgutlu’dan uzaklaştık. Şu anda bizi tek ilgilendiren eşim ve bebeğimizin sağlığı. Bebeğimizin düşük tehlikesi var. Serbest bırakılmasıyla ilgili bir şey demek istemiyoruz.”

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş