Windows 10 görücüye çıktı

Windows kullanıcılar tarafından ücretsiz olarak indirilebilecek yeni işletim sistemi, gelecek haftadan itibaren kullanıma açılacak.

Windows 10 görücüye çıktı

Windows 10, beklenenlerden daha fazla özelliklerle tanıtıldı. Windows kullanıcılar tarafından ücretsiz olarak indirilebilecek yeni işletim sistemi, gelecek haftadan itibaren kullanıma açılacak. Lafı çok uzatmadan tamamen yenilenen Windows 10 özelliklerini anlatmaya başlayalım.
Windows 10’da ilk göze çarpan özellikler arasında yeni başlat ekranı. İki farklı modu bulunan bu başlat ekranının küçük ve büyük olarak iki farklı özelliği var. Tıpkı eski Windows işletim sistemlerinde olduğu gibi tüm programlara ve işlevlere buradan ulaşılabiliyor.

iMessage’a rakip oldu
Windows 10 ile Skype’ta masaüstü, akıllı telefon ve tabletler arasında  ücretsiz mesajlaşma mümkün olabilecek. Apple’ın iMessage servisi benzeri bir platforma dönüşen Skype ile artık daha uyumlu olarak mesajlaşabilmek mümkün olacak.Yeni işletim sistemi tüm platformlarda benzer arayüzlerle dikkat çekiyor. Akıllı telefon, PC ve tablet gibi farklı cihazlarda aynı arayüz ile sunulan Windows 10 kullanıcıların işini epeyce kolaylaştıracak cinsten. Özellikle takvim, e-posta gibi birçok uygulama bulut üzerinden eş zamanlı olarak çalışacak. Örneğin, bilgisayarda mail atan bir kullanıcı akıllı telefon üzerinden bu maile devam edebilecek.

Yeni web tarayıcı geldi
Microsoft’un yeni web tarayıcı üzerinden çalıştığı uzun zamandan beri konuşuluyordu. Windows 10 ile yeni web tarayıcı resmen tanıtıldı. Daha önce de paylaştığımız gibi ‘Spartan’ adındaki yeni web tarayıcı, yılların efsanesi Explorer’ın rafa kalmasını sağladı. Özellikle arayüz konusunda ciddi iyileştirmeler yapılan yeni web tarayıcı Windows 10 ile birlikte gelecek.

Kaynak: http://teknoyo.com/windows-10-ozellikleri/

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş