Yalnızlığın vazgeçilmek istenmeyen 9 iyi yanı

Şu anda yalnızlık üzerine yazılmış tüm iyi ve kötü sözleri bir kenara bırakalım ve aslında bizlere sağladığı lüksler için kendisini saygıyla selamlayalım.

 1. Yatağa 45 derecelik açıyla atlayıp uyumak.

  Büyük ve rahat bir yatakta tek başına döne döne uyumayı kim istemez ki? Sarılarak uyumak elbette şahane peki yalnız uyumanın rahatlığıyla karşılaştırdınız mı?
 2. Yorgan savaşı vermemek.

  Kışın yorgan kavgası yazın sıcak bunaltısı… Kabul edin tüm bunlar en fazla yedi saat uyumak için oldukça yorucu.
 3. Yapacağınız şeyler için kimseye hesap vermemek.

  Özgürlük kelimesini duyduğumuz anda bunun öneminden bahseden uzun cümleler kurmayan yoktur peki ilişkilerinizde durum nasıl? Bir saat telefonunuzu açmadığınızı düşünün… Yok yok hayır düşünmeyin.
 4. Tv izlemek için kanal kavgası yapmamak.

  Maç mı dizi mi? Dünyanın en temel ve çözülemeyen sorunlarından biri daha. Yalnızlığa güzellemeler yapıyorsak abartmış sayılmayız.
 5. İstemediğin kimselerle görüşmek zorunda kalmamak.

  Sevgilinizin, eşinizin ya da ailenizin çevresi olarak içeriği biraz açıyorum. Kendi çevrenizde bile görüşmek istemediğiniz kişiler varken üçüncü şahıslarla boğucu bir toplantı... sanırım kendi cehenneminizi çoktan yaratmışsınız.
 6. Bakımlı olmak için çaba harcamamak.

  Yılın her günü pür makyaj ya da sakal trışlı yaşamak ne kadar mümkün. Sabah uyandığınız pijamalarınızla tüm günü geçirmenin rahatlığını nasıl yok sayabiliriz.
 7. Yemek yapmak zorunda kalmamak.

  Bu konuda annelerimizin hakkını ödeyemeyiz. Oysa yemek yapmak bir zorunluluk değil. İstediğiniz zaman içinizden geldiği gibi eğlenmek ve mutlu olmak için yapılmalı.
 8. Evli ve çocuklu arkadaş gruplarına katılmak zorunda olmamak.

  Tüm çevreniz evli ve çocuklu arkadaşlarınızla dolmaya başlamıştı ve artık bu iki katına çıktı. Çünkü siz bir çitsiniz ve ileride siz de onlara katılacaksınız… Kaç kaç kaçççççç!
 9. Gereksiz aile sohbetlerine girmemek.

  Kendi ailenizle bile görüşme sıklığınızı azaltmaya çalışırken bir de sevgilinizin ailesi ortaya çıktı. Üstelik resmi bir ortam. Karşı taraf resmiyeti azaltmaya çalışsa bile bir türlü rahat olamıyorsunuz. Rahatlayın ve özgürlüğünüzü düşünün, güç içinizde!

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş