Yeni dünyanın bir gecede saç beyazlatan 10 sorunu

Şöyle bir bakacak olursak, son günlerde birbirimize sorduğumuz sorular, ihtiyaçlarımız, öğrenince üzüldüklerimiz, sahip olamayınca bozulduklarımız ne kadar da garip ve anlamsız değil mi?

Yeni dünyanın bir gecede saç beyazlatan 10 sorunu

1. Arkadaş grubunuzla çekilen bir fotoğrafta, fotoğrafı çeken kişi güzel çıkmışsa eğer sizin nasıl çıktığınızın onun için hiçbir önemi yoktur. Çat yapıştırır sosyal medyaya o fotoğrafı. Hadi gelin de sinirlerinize hâkim olun!

2. İstemediğiniz bir whatsapp grubuna eklendiğinizde yaşanılan duygu ise tarifsiz! Grubu sonsuza dek susturmak isteyebileceksiniz!

3. Ya sosyal medya hesaplarınıza zamansızca giren virüslere ne demeli? Sizin adınıza komşu Nurettin amcaya giden ‘Selam canım’ mesajı... O an hissettiğiniz yerin dibine girmişlik duygusu... Tarifsiz!

4. Önemli bir konuşmanın ortasında, söz tam da size gelmişken ansızın biten şarjınız! Ve karşı tarafın hakkınızda ne düşündüğü kuruntusu...

5. Her gün doğru çalışsa, en önemli anda yanlış yönü gösteren ama yine de vazgeçemediğiniz navigasyon aletleri.

6. Ve yine sosyal medya sağ olsun, kimin, kiminle, ne zaman nerede, ne yapıyor olduğunu kolayca öğrenebilmenin yarattığı tarifsiz üzüntü...

7. İşe alınma sürecinde sosyal medyadan izinizi sürebilen ve uygunluğunuza karar veren işverenler!

8. Pek çok şeye kolay ulaşabilir olmanın yarattığı anlamsız üzüntü!

9. ‘O onu yapmış, bu bunu almış, gel bir de bana bak!’ gibi kıyaslamalar çıkararak durduk yerde kendine mutsuzluk yaratmak.

10. Ve belki de en mühimi; 3G yok, wifi da çalışmıyor! Aman Tanrım kriiiiiiz!

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş