​Yıldızların Oyuncu Koçu Susan Batson İstanbul’da

Dünya sinema yıldızlarının oyuncu koçu Susan Batson, 20-24 Kasım 2015 tarihleri arasında 5 gün boyunca oyunculuk ve “masterclass” eğitimi vermek üzere İstanbul’da.

​Yıldızların Oyuncu Koçu Susan Batson İstanbul’da

Dünya sinema yıldızlarının oyuncu koçu Susan Batson, Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği tarafından düzenlenen III. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali kapsamında 20-24 Kasım 2015 tarihleri arasında 5 gün boyunca oyunculuk ve “masterclass” eğitimi vermek üzere İstanbul’a geliyor.

Jennifer Connelly, Tom Cruise, Nicole Kidman, Liv Tyler gibi Hollywood yıldızlarının oyuncu koçu Susan Batson III. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali kapsamında İstanbul’da olacak. The Marmara Pera’da, 20 – 24 Kasım tarihlerinde 5 gün süreyle Türkiye’nin yakından tanıdığı sinema oyuncuları için Masterclass dersi verecek olan Batson, oyunculuk alanında kendini geliştirmek isteyenler için ise Oyunculuk Atölyesi gerçekleştirecek.

Susan Batson’dan eşsiz bu deneyime sınırlı sayıda kişi katılabilecek.

SUSAN BATSON HAKKINDA

Oyuncu, yazar, yönetmen, yapımcı, eğitimci ve koç olan Susan Batson, New York’lular tarafından “simyacı” olarak adlandırılıyor. Susan Batson New York’taki özel stüdyosunda ve dünyanın çeşitli yerlerindeki film setlerinde Nicole Kidman, Juliette Binoche, Oprah Winfrey, Tyler Perry, Tom Cruise, Kerry Washington, Zac Efron, Chris Rock, Jamie Foxx, Sean Combs, Liv Tyler, Jennifer Connelly, Kirsten Dunst, Laverne Cox, Common, Janet Jackson, Rihanna gibi sayısız oyuncuyla çalışma ayrıcalığına erişerek oyuncunun kendisi ve rolü arasında gerçek bir bağlantı kurmasında yardımcı olmuştur. Susan ile 12 yıldan fazla bir zaman çalışan Nicole Kidman onu “eşşiz ilham veren bir oyuncu koçu” ve “büyük bir yetenek abidesi” diyerek övmüştür. Bunun yanı sıra Oscar ödüllü oyuncu Juliette Binoche, Susan hakkında “sizi ağaç gibi sallar ve meyvelerin yere düşmesini sağlar” demiştir. Susan Batson kamuoyu önünde Nicole Kidman tarafından The Hours (2002) filmindeki rolüyle Oscar alırken ve Magnolia (1999) filmindeki rolüyle Golden Globe kabul konuşmasında övülmüştür.

Roxbuyr, Massachusetts’te doğan Batson, ömür boyu sürecek yolcuğuna Adele Thane çocuk tiyatrosunda, Boston'da başlamıştır. Emerson Koleji gösteri sanatları bölümünden mezun olmuş ve John Hay Whitney bursu kazanarak New York’ta Uta Hagen ve Herbert Berghof ile çalışmaya başlamıştır. Hair’in orijinal kadrosunda yer almış ve tiyatronun efsane isimlerinden Joseph Papp ve Harold Clurman’dan destek görmüştür. New York Actor Studio üyesidir, ayrıca New York Drama eleştirmenler, Los Angeles Drama eleştirmenleri ve Obie ödülleri sahibidir. Susan Batson Spike Lee, Micheal HAneke, Erik Poppe, Kim Farrant ve Jane Campion gibi daha nice yönetmenle çalışmıştır. Susan Batson ayrıca başrolünde Sean Combs’un oynadığı Broadway uyarlaması televizyon yapımı A Raisin in the Sun’ın yapımcılığını da yapmıştır.

Susan Batson "Truth: Personas, Needs, and Flaws In The Art of Building Actors and Creating Characters" isimli kitabı New Yorker, New York Times, Variety, The Hollywood Reporter ve Backstage gibi dergi ve gazetelerinde haber konusu olmuştur.

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş