Yunusun, hayatını kurtaran adama inanılmaz teşekkürü

Karaya vuran yavru yunus balığı, bir kanocu tarafından tekrar suya bırakılarak kurtarıldı. Kanocunun bu iyiliğini karşılıksız bırakmayan yunus ise suda yaptığı sevimli kuyruk hareketleriyle kahramanına 'teşekkür etti'.

Yunusun, hayatını kurtaran adama inanılmaz teşekkürü

  Afrika ülkesi Namibya’da geçtiğimiz günlerde mutlu sonla biten bir olay yaşandı. Namibya’nın Walvis Koyu'nda eşiı Katja ile beraber bir kano şirketi sahibi olan Naude Dreyer, sahilde yürürken karaya vurmuş Benguela cinsi yavru bir yunus gördü.

  KANOCUDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

  Yavru yunusun yaşadığını fark edince onu kucaklayıp, dikkatli bir şekilde kendi yaşam alanına bırakan Dreyer; yunusun karaya neden vurduğuyla ilgili bir bilgisi olmadığını ifade etti.

  Denize bırakılan yunus balığının nerede olduğunun ayrımına varması ise birkaç saniye sürdü. Yavru yunusun, biraz yalpalayarak yüzdükten sonra, hayatını kurtaran kanocu Dreyer’a teşekkür edercesine kuyruğunu salladığı görüldü.

  MİLYONLARCA KİŞİ TARAFINDAN İZLENDİ

  Sevimli yunusun kurtarıldığı bu anlar kameraya alındı ve Facebook’taki Pelican Point Kayaking hesabında paylaşıldı. 13,000 kullanıcıya ulaşan bu duygusal video, yaklaşık 50 bin kişi tarafından paylaşılarak kısa sürede 4 milyonu aşkın kullanıcı tarafından görüntülendi.

  Kaynak: www.hurriyet.com.tr

  Emoji ile tepki ver!

  Yorumunu Paylaş